Ze świata budownictwa

1000 dni od podpisania umowy na budowę Fabryki Wody. Jak wygląda obiekt?

12/07/2022

W czwartek 7 lipca mija 1000 dni od podpisania umowy na budowę ogromnego kompleksu basenowo-edukacyjnego Fabryka Wody w Szczecinie. Jak wygląda obiekt po tym czasie?


11 października 2019 roku miasto Szczecin podpisało umowę z firmą ALSTAL Grupa Budowlana na wybudowanie Fabryki Wody. Ta ogromna inwestycja realizowana jest w ścisłym centrum miasta, a jej wartość opiewa na kwotę ponad 350 milionów złotych.


1000 dni od podpisania umowy na budowę Fabryki Wody. Jak wygląda obiekt? zdj. 1

fot: ALSTAL Grupa Budowlana


Na terenie o powierzchni pięciu hektarów zlokalizowanym u zbiegu ulic Szczanieckiej i 1 Maja powstaje nowoczesny obiekt Fabryka Wody. W trzykondygnacyjnym budynku aquaparku znajdzie się m.in. 17 basenów, 11 zjeżdżalni o łącznej długości pół kilometra, a także jedna z największych w Polsce strefa saun, których w powstającym obiekcie przewidziano aż 16. W budynku Edukatiorium znajdą się wystawy poświęcone wodzie, jej znaczeniu, roli i wpływie na nasze życie i cywilizację. Przez środek obiektu przepływać będzie rzeka, tworząca wodną kaskadę, a oba budynki zostaną połączone łącznikiem. Ofertę sportową Fabryki Wody uzupełni strefa z kręgielnią, stołami bilardowymi, ścianką wspinaczkową, siłownią oraz kortami do squasha. Na terenie obiektu zlokalizowane zostanie także lodowisko i amfiteatr.


Łączna powierzchni użytkowa Fabryki Wody wyniesie ponad 17.000 m2, natomiast kubatura ponad 177.000 m3. Generalnym wykonawcą inwestycji jest bydgoska firma ALSTAL Grupa Budowlana, która specjalizuje się w budowie obiektów basenowych i aquaparków. W swoim portfolio ma m.in. budowę Term Maltańskich w Poznaniu, Term w Poddębicach, a także Centrum Rekreacji Astoria w Bydgoszczy, w którym znajduje się basen olimpijski.


- Aktualnie w Fabryce Wody trwają prace wykończeniowe, które realizowane są w kilkunastu obszarach jednocześnie - mówi Dominik Słowek, kierownik budowy z firmy ALSTAL Grupa Budowlana. - Trwa układanie płytek ceramicznych, a także wykonywanie sufitów podwieszanych. Wewnątrz montowane są zjeżdżalnie, a także wykańczany jest sufit hali basenowej. Dodatkowo wykonywane są prace związane z saunami i łaźniami. W budynku Edukatorium trwa montaż pokrycia mniejszych kul cząsteczek wody, a także powstaje pierwsza część wystawy. Zakończono montaż kręgielni i rozpoczął się montaż ścianki wspinaczkowej. Z kolei na zewnątrz obiektu trwają prace drogowe.

Zdjęcia

1000 dni od podpisania umowy na budowę Fabryki Wody. Jak wygląda obiekt? zdj. 2
1000 dni od podpisania umowy na budowę Fabryki Wody. Jak wygląda obiekt? zdj. 3
1000 dni od podpisania umowy na budowę Fabryki Wody. Jak wygląda obiekt? zdj. 4
1000 dni od podpisania umowy na budowę Fabryki Wody. Jak wygląda obiekt? zdj. 5
1000 dni od podpisania umowy na budowę Fabryki Wody. Jak wygląda obiekt? zdj. 6
1000 dni od podpisania umowy na budowę Fabryki Wody. Jak wygląda obiekt? zdj. 7
1000 dni od podpisania umowy na budowę Fabryki Wody. Jak wygląda obiekt? zdj. 8
1000 dni od podpisania umowy na budowę Fabryki Wody. Jak wygląda obiekt? zdj. 9
1000 dni od podpisania umowy na budowę Fabryki Wody. Jak wygląda obiekt? zdj. 10
1000 dni od podpisania umowy na budowę Fabryki Wody. Jak wygląda obiekt? zdj. 11

powrótUnikalne cechy INFO-INWEST

Przekonaj się, że rejestracja w INFOINWEST to wymierne korzyści dla Ciebie:

PARTNER STRATEGICZNY

budoskop.pl - portal budowlany