Największa baza inwestycji w Polsce

Informacje o inwestycjach budowlanych

 

 

 

BEZPŁATNY NEWSLETTER:


WYBRANE INWESTYCJE - PEŁNE DANE,

  

NOWOŚCI ZE ŚWIATA BUDOWNICTWA I

 

ARCHITEKTURY.

 

 

""

O Newsletterze

Bezpłatny Newsletter powstał... więcej »

Zapisz się!

Zachęcamy do subskrypcji. więcej »

Rezygnacja

Aby zrezygnować z subskrypcji...więcej »

O Newsletterze

Bezpłatny Newsletter powstał jako narzędzie do dzielenia się z Państwem informacjami o:

wybranych inwestycjach budowlanych 

nowościach ze świata budownictwa

wydarzeniach ze świata architektury

Mamy nadzieję dostarczać interesujący, nieuciążliwi materiał, czekamy oczywiście na uwagi od Państwa.

Zapisz się!

SUBSKRYPCJA.

Rezygnacja

Aby zrezygnować z subskrypcji INFO-INWEST Newsletter, prosimy:

kliknąć link kasujący dane z bazy, otrzymany w pierwszym mailu rejestracyjnym

lub

wysłać maila z adresu, który ma być usunięty z bazy, w temacie prosimy wpisać  "newsletter rezygnacja"

 

Aktualności

 

Inwestycje budowlane » Inwestycje w zbliżeniu »Ze świata budownictwa »

 

 

 

Najnowsze w dziale

Inwestycje w zbliżeniu

City Corner Apartments, Warszawa

City Corner Apartments, Warszawa
Dobra passa mieszkaniowa trwa. Nie chodzi jednak o ilość, bo nasycenie lokalami mieszkalnymi przekracza dzisiaj możliwości mieszkańców miast, ale o jakość. Dobrym przykładem takiej właśnie, nowoczesnej i ciekawej wizualnie inwestycji jest przygotowywany.. więcej »

Wieżowiec PKP, Warszawa, Jana Pawła II/ Al. Jerozolimskie

Wieżowiec PKP, Warszawa, Jana Pawła II/ Al. Jerozolimskie
Okazuje się, że za deweloperkę bierze się moloch czyli PKP. I rozpoczyna działalność z rozmachem, planując budowę nowoczesnego biurowca w centrum Warszawy. Czy stołeczne nowe inwestycje potrzebują takiego wsparcia? więcej »

Lofty/ Bulwar Staromiejski, Wrocław

Lofty/ Bulwar Staromiejski, Wrocław
Inwestycje budowlane w stare budynki, mające znamiona nostalgicznego poszukiwania czegoś nowego, trwają w najlepsze. Kolejne, nowe inwestycje, ujawniają chęć do eksperymentowania, czego doskonałym przykładem jest projekt loftów we Wrocławiu. więcej »

Nowa Motława, Gdańsk

Nowa Motława, Gdańsk
Polacy nie mogą narzekać na brak miejsc do zamieszkania. Zarówno tych prywatnych, jak realizowanych w systemie hotelowym jest na rynku bardzo dużo. Coraz ciekawsze propozycje w najlepszych lokalizacjach przyciągną pewnie wybrednych klientów, szczególnie.. więcej »

Starter II, Wrocław

Starter II, Wrocław
Mieszkanie na start, czyli lepiej niż miejsce w akademiku, trudno jednak uznać ten projekt za coś więcej niż faktycznie start w dorosłe życie. Choć wydawać się mogło, że inwestycja nie odniesie sukcesu, zainteresowanie było na tyle duże, że rusza kolejny więcej »

Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej, Chęciny, kamieniołom Korzecko

Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej, Chęciny, kamieniołom Korzecko
Kończą się prace budowlane Centrum Edukacji Geologicznej. Znajdujący się w Chęcinach kompleks to nie tylko doskonała przestrzeń związana z nauką, ale także przykład zrównoważonej, ciekawej architektury, która, choć pełni głównie funkcje edukacyjne.. więcej »

Osiedle Wodna Nuta, Opole

Osiedle Wodna Nuta, Opole
Opolska inwestycja to przykład kameralnej, świetnie zaaranżowanej przestrzeni mieszkalnej dla każdego, kto ceni komfort i spokój, z dala od miejskiego zgiełku. Realizacja inwestycji rusza już w tym roku. więcej »

Narodowe Forum Muzyki, Wrocław

Narodowe Forum Muzyki, Wrocław
Już we wrześniu swoje podwoje otworzy jedna z najważniejszych, wrocławskich inwestycji – Narodowe Forum Muzyki. Inwestycja jest hołdem dla sztuki, ale także ukłonem w stronę słuchacza, bo zapewnia nie tylko komfort, ale także mnóstwo wrażeń estetycznych.. więcej »

Apartamenty Prądnicka, Kraków

Apartamenty Prądnicka, Kraków
Często piszemy o kameralnych, nowoczesnych inwestycjach mieszkaniowych, okazuje się jednak, że nadal powstają też bardzo duże, wielomieszkaniowe projekty, które w ciekawy sposób łączą gabaryty z nieszablonową, intrygującą architekturą. więcej »

Węzeł Brynów, Katowice

Węzeł Brynów, Katowice
Nowoczesne nowe inwestycje budowlane niekoniecznie muszą kojarzyć się z pięknymi obiektami mieszkalnymi czy biurowymi. Także inwestycje związane z komunikacją stają się obiektem zainteresowania krytyków sztuki. Kolejnym przykładem takiej architektury.. więcej »

Park Avenue Apartmens, Kraków

Park Avenue Apartmens, Kraków
Inwestycja dla wymagającego klienta to odrębny segment budownictwa mieszkaniowego. Wysoki standard wykończenia, ciekawa lokalizacja i kameralny charakter to tylko niektóre cechy, jakie musi posiadać taki projekt. Czy krakowski kompleks Park Avenue.. więcej »

Apartamenty Masarska 8, Kraków

Apartamenty Masarska 8, Kraków
Nowe inwestycje, zlokalizowane w samych centrach miast to nadal doskonała lokata kapitału i atrakcyjne miejsce do pracy i życia. Do takiego wniosku doszła firma Atal S.A., umiejscawiając swoją nową propozycję mieszkaniową tuż obok krakowskiej Galerii.. więcej »
więcej »

Inwestycje w zbliżeniu

Supersam – nowe życie na Placu Unii Lubelskiej w Warszawie

13-10-2010

Wmurowany został kamień węgielny pod budowę nowego centrum handlowo-biurowego „Plac Unii”. Czy miejsce to stanie się tak samo kultowe, jak dawny Supersam, o tym zdecydują mieszkańcy Warszawy. Na razie inwestor kusi ciekawym projektem, stworzonym przez renomowaną pracownię prof. Stefana Kuryłowicza.

 

Inwestycje budowlane na Placu Unii Lubelskiej w Warszawie

Plac Unii Lubelskiej: Centrum biurowo-handlowe | Warszawa | APA Kuryłowicz&Associates

 

Kiedy w 2006 roku z powierzchni ziemi zniknął kultowy Supersam, podniosły się – jak zwykle – głosy, że to niszczenie unikatowego budynku, ingerowanie w historyczną tkankę miasta. W czasach PRL był to jeden z pierwszych sklepów samoobsługowych w stolicy. W swoim końcowym okresie był już tylko podupadającym reliktem, dlatego właściciele gruntu, Spółdzielnia Spożywców Społem wraz z funduszem inwestycyjnym BB Investment postanowili wybudować zupełnie nowy obiekt. Obiekt, który stanowi dużą rewolucję architektoniczną, bo zamiast niskiego budynku powstanie konstrukcja składająca się z czterech obiektów, z których najwyższy będzie miał 90 m.

 

Inwestycje budowlane na Placu Unii Lubelskiej w Warszawie

Plac Unii Lubelskiej: Centrum biurowo-handlowe | Warszawa | APA Kuryłowicz&Associates

 

Plac Unii to wymarzone miejsce na nowe inwestycje, stąd też nikogo nie dziwi, że zakusy na budowę wysokiego obiektu miał już Bolesław Bierut. W 1939 roku w planach była budowa wieżowca – siedziby Polskiego Radia.

 

Nowe inwestycje komercyjne w Warszawie

Plac Unii Lubelskiej: Centrum biurowo-handlowe | Warszawa | APA Kuryłowicz&Associates

 

Teraz nowe konsorcjum ma ambicje wybudowania obiektu, który choć w części będzie nawiązywał do dawnych aspiracji. Wyłoniony w ramach konkursu projekt należy do jednej z najlepszych, polskich pracowni. Zespół pod kierunkiem prof. Stefana Kuryłowicza mocno inspirował się pochodzącymi z początków minionego wieku wieżowcami budowanymi w Chicago i Nowym Jorku.

 

Centrum biurowo-handlowe inwestycje budowlane projektu APA Kuryłowicz&Associates

Plac Unii Lubelskiej: Centrum biurowo-handlowe | Warszawa | APA Kuryłowicz&Associates

 

Centralnym elementem projektu będzie wieża biurowca w standardzie A+. Jego granitowa fasada łączy w sobie prostotę, powagę funkcji biurowej jak i charakterystyczne dla pracowni prof. Kuryłowicza rozwiązania materiałowe. Elementami wspierającymi wieżę będą trzy budynki pięciokondygnacyjne przykryte szklanym dachem.

 

Centrum biurowo-handlowe w Warszawie projektu APA Kuryłowicz&Associates

Plac Unii Lubelskiej: Centrum biurowo-handlowe | Warszawa | APA Kuryłowicz&Associates

 

W niższych obiektach rozmieszczone zostaną przestrzenie handlowe, które razem stworzą jedną z największych galerii handlowych w Warszawie. W ramach centrum znajdzie się także miejsce dla odnowionego Supermarketu. W podpiwniczeniu przewidziano miejsca dla ok. 800 samochodów a także ukryte rampy dostawcze dla powierzchni handlowych. Cała konstrukcja ma być utrzymana w jednolitym, białym kolorze. Zabudowa zostanie wykonana na działce o trójkątnym kształcie, co wymogło też odpowiedni układ obiektów. Tworzą one zwartą bryłę, otwartą na przestrzeń miejską. Czy zgodnie z założeniami centrum zaktywizuje ten rejon miasta? Za wcześnie jeszcze na takie deklaracje. Na razie ruszają powoli prace, zaś ostateczne wyroki będzie można wydać, kiedy za dwa lata centrum otworzy swoje podwoje.


Dane techniczne:

 • Inwestycja: Centrum handlowo-biurowe Plac Unii, ul. Puławska 2
 • Inwestor: BBI Development NFI, Warszawa, ul. Emilii Plater/ Librecht&Wood polska Sp. z o.o., Batory Office Building, Warszawa, Al. Jerozolimskie 212a
 • Projektant: Autorska Pracownia Architektury Kuryłowicz & Associates Sp. z o.o., Warszawa, ul. Berezyńska 25
 • Powierzchnia użytkowa: ok. 90 000 m2
 • Powierzchnia handlowa: 16 000 m2
 • Konstrukcja: szkielet żelbetowy
 • Miejsca parkingowe: ok. 800 sztuk
 • Ilość kondygnacji: 6-23, podpiwniczenie (4 kondygnacje)
 • Terminy realizacji: 2010 – 2013r.
   

Zdjęcia Plac Unii Lubelskiej: Centrum biurowo-handlowe | Warszawa:

Centrum biurowo-handlowe nowe inwestycje w Warszawie
Inwestycje budowlane projektu APA Kuryłowicz&Associates
Inwestycje komercyjne w Warszawie
Zagospodarowanie Placu Unii Lubelskiej w Warszawie
Inwestycje planowane na Placu Unii Lubelskiej w Warszawie

 

« powrót do listyINFO-INWEST M.Leśniak i Wspólnicy spółka jawna Inwestycje budowlane - nowe i planowane. © 1994-2013
Regulamin| Polityka cookies

budoskop.pl | Budownictwo w zbliżeniu