Największa baza inwestycji w Polsce

Informacje o inwestycjach budowlanych

 

 

 

BEZPŁATNY NEWSLETTER:


WYBRANE INWESTYCJE - PEŁNE DANE,

  

NOWOŚCI ZE ŚWIATA BUDOWNICTWA I

 

ARCHITEKTURY.

 

 

""

O Newsletterze

Bezpłatny Newsletter powstał... więcej »

Zapisz się!

Zachęcamy do subskrypcji. więcej »

Rezygnacja

Aby zrezygnować z subskrypcji...więcej »

O Newsletterze

Bezpłatny Newsletter powstał jako narzędzie do dzielenia się z Państwem informacjami o:

wybranych inwestycjach budowlanych 

nowościach ze świata budownictwa

wydarzeniach ze świata architektury

Mamy nadzieję dostarczać interesujący, nieuciążliwi materiał, czekamy oczywiście na uwagi od Państwa.

Zapisz się!

SUBSKRYPCJA.

Rezygnacja

Aby zrezygnować z subskrypcji INFO-INWEST Newsletter, prosimy:

kliknąć link kasujący dane z bazy, otrzymany w pierwszym mailu rejestracyjnym

lub

wysłać maila z adresu, który ma być usunięty z bazy, w temacie prosimy wpisać  "newsletter rezygnacja"

 

Aktualności

 

Inwestycje budowlane » Inwestycje w zbliżeniu »Ze świata budownictwa »

 

 

 

Najnowsze w dziale

Inwestycje w zbliżeniu

Willa Krasicki, Warszawa

Willa Krasicki, Warszawa
Mieszkać ekskluzywnie. To chyba najlepsze hasło, opisujące nową, kameralną inwestycję zlokalizowaną na granicy Wierzbna i Starego Mokotowa. Taka lokalizacja zobowiązuje, dlatego przygotowany przez zespół doświadczonych architektów projekt kusi swoją.. więcej »

Silesia Business Park, Katowice

Silesia Business Park, Katowice
W lutym br. oficjalnie otwarty został pierwszy biurowiec kompleksu Silesia Business Park, jednej z największych tego typu inwestycji w Katowicach. Kolejny budynek jest już w budowie, dwa następne w przygotowaniu. więcej »

Mennica Legacy Tower, Warszawa

Mennica Legacy Tower, Warszawa
Ujawnienie nowych planów Mennicy Polskiej i Golub GetHouse po raz kolejny skłania do pytania o charakter naszej przestrzeni miejskiej. Choć na pytanie „czy jest potrzebny stolicy kolejny, szklany drapacz chmur”, inwestorzy odpowiedzą z entuzjazmem, że.. więcej »

Centrum Spotkania Kultur, Lublin

Centrum Spotkania Kultur, Lublin
Kulturalne kombinaty, które od czasu do czasu powstają w Polsce, są odpowiedzią na zróżnicowane potrzeby społeczeństwa, łącząc w sobie kilka funkcji. Podobnie jest w przypadku dużej, lubelskiej inwestycji – Centrum Spotkań Kultur. więcej »

Osiedle Bohaterów Września, Kraków

Osiedle Bohaterów Września, Kraków
Nowe inwestycje mieszkaniowe potrafią zaskakiwać nie tylko rozmachem i architektonicznym przepychem, ale także skromnym designem, który wcale nie oznacza banału. Przykładem może być nowa inwestycja Spółdzielni Mieszkaniowej Hutnik w Krakowie. więcej »

Quartz Office, Poznań

Quartz Office, Poznań
Biurowej Odysei ciąg dalszy, choć w przypadku takich budynków warto zapomnieć o tym, że powierzchni tego typu w Polsce jest po prostu za dużo. Poznański Quartz Office to przykład ciekawej, niejednoznacznej architektury, która ma szansę na przychylność... więcej »

Willa Wego, Kraków

Willa Wego, Kraków
Rynek deweloperski, po chwilowej zapaści, wydaje się powoli podnosić z kolan, o czym świadczą nie tylko zupełnie nowe inwestycje, ale także realizacje, które jeszcze niedawno stały pod znakiem zapytania, czego dobrym przykładem jest krakowska Willa Wego. więcej »

Centrum Zakupów Nowa Mleczarnia, Sochaczew

Centrum Zakupów Nowa Mleczarnia, Sochaczew
Kiedy historia spotyka się z nowoczesnością, czyli kolejny przykład, że nie trzeba burzyć starych budynku, ale nadać im nowe znaczenie. Na taki pomysł wpadł inwestor pierwszego, dużego centrum handlowego, jakie powstanie w Sochaczewie. więcej »

Budynek wielorodzinny Bronowicka 42, Kraków

Budynek wielorodzinny Bronowicka 42, Kraków
W poszukiwaniu inspiracji deweloperzy sięgają coraz częściej do przeszłości architektury, adaptując do współczesnych projektów rozwiązania, które zwrócą uwagę klientów. Odpowiedzią na oczekiwania rynku jest nowa inwestycja Echo Investment.. więcej »

Centrum Sztuki Elektrownia, Radom

Centrum Sztuki Elektrownia, Radom
O tym, że nadal mnóstwo zabytków czeka na swój czas, przekonują nas kolejne, nowe inwestycje związane z restauracją starych, często zapomnianych budynków. Dobrym przykładem jest otwarte właśnie Centrum Sztuki Elektrownia w Radomiu. więcej »

Rezydencja Warszawska, Piastów

Rezydencja Warszawska, Piastów
Podwarszawskie miejscowości nie chcą być gorsze od stolicy i także otwierają się na nowe inwestycje mieszkaniowe. Dobrym przykładem jest Rezydencja Warszawska, która może sobie zjednać zwolenników nieinwazyjną, przyjazną architekturą, dobrze.. więcej »

Budynek biurowy Q22, Warszawa

Budynek biurowy Q22, Warszawa
Czy w Warszawie jest nadal miejsce na kolejne, nowe inwestycje biurowe? Okazuje się, że tak, bo choć powierzchni przybywa, nadal pojawiają się inwestorzy, wierzący, że ich pomysł spotka się z zainteresowaniem. Twierdzi tak też Echo Investment, budując.. więcej »
więcej »

Inwestycje w zbliżeniu

Supersam – nowe życie na Placu Unii Lubelskiej w Warszawie

13-10-2010

Wmurowany został kamień węgielny pod budowę nowego centrum handlowo-biurowego „Plac Unii”. Czy miejsce to stanie się tak samo kultowe, jak dawny Supersam, o tym zdecydują mieszkańcy Warszawy. Na razie inwestor kusi ciekawym projektem, stworzonym przez renomowaną pracownię prof. Stefana Kuryłowicza.

 

Inwestycje budowlane na Placu Unii Lubelskiej w Warszawie

Plac Unii Lubelskiej: Centrum biurowo-handlowe | Warszawa | APA Kuryłowicz&Associates

 

Kiedy w 2006 roku z powierzchni ziemi zniknął kultowy Supersam, podniosły się – jak zwykle – głosy, że to niszczenie unikatowego budynku, ingerowanie w historyczną tkankę miasta. W czasach PRL był to jeden z pierwszych sklepów samoobsługowych w stolicy. W swoim końcowym okresie był już tylko podupadającym reliktem, dlatego właściciele gruntu, Spółdzielnia Spożywców Społem wraz z funduszem inwestycyjnym BB Investment postanowili wybudować zupełnie nowy obiekt. Obiekt, który stanowi dużą rewolucję architektoniczną, bo zamiast niskiego budynku powstanie konstrukcja składająca się z czterech obiektów, z których najwyższy będzie miał 90 m.

 

Inwestycje budowlane na Placu Unii Lubelskiej w Warszawie

Plac Unii Lubelskiej: Centrum biurowo-handlowe | Warszawa | APA Kuryłowicz&Associates

 

Plac Unii to wymarzone miejsce na nowe inwestycje, stąd też nikogo nie dziwi, że zakusy na budowę wysokiego obiektu miał już Bolesław Bierut. W 1939 roku w planach była budowa wieżowca – siedziby Polskiego Radia.

 

Nowe inwestycje komercyjne w Warszawie

Plac Unii Lubelskiej: Centrum biurowo-handlowe | Warszawa | APA Kuryłowicz&Associates

 

Teraz nowe konsorcjum ma ambicje wybudowania obiektu, który choć w części będzie nawiązywał do dawnych aspiracji. Wyłoniony w ramach konkursu projekt należy do jednej z najlepszych, polskich pracowni. Zespół pod kierunkiem prof. Stefana Kuryłowicza mocno inspirował się pochodzącymi z początków minionego wieku wieżowcami budowanymi w Chicago i Nowym Jorku.

 

Centrum biurowo-handlowe inwestycje budowlane projektu APA Kuryłowicz&Associates

Plac Unii Lubelskiej: Centrum biurowo-handlowe | Warszawa | APA Kuryłowicz&Associates

 

Centralnym elementem projektu będzie wieża biurowca w standardzie A+. Jego granitowa fasada łączy w sobie prostotę, powagę funkcji biurowej jak i charakterystyczne dla pracowni prof. Kuryłowicza rozwiązania materiałowe. Elementami wspierającymi wieżę będą trzy budynki pięciokondygnacyjne przykryte szklanym dachem.

 

Centrum biurowo-handlowe w Warszawie projektu APA Kuryłowicz&Associates

Plac Unii Lubelskiej: Centrum biurowo-handlowe | Warszawa | APA Kuryłowicz&Associates

 

W niższych obiektach rozmieszczone zostaną przestrzenie handlowe, które razem stworzą jedną z największych galerii handlowych w Warszawie. W ramach centrum znajdzie się także miejsce dla odnowionego Supermarketu. W podpiwniczeniu przewidziano miejsca dla ok. 800 samochodów a także ukryte rampy dostawcze dla powierzchni handlowych. Cała konstrukcja ma być utrzymana w jednolitym, białym kolorze. Zabudowa zostanie wykonana na działce o trójkątnym kształcie, co wymogło też odpowiedni układ obiektów. Tworzą one zwartą bryłę, otwartą na przestrzeń miejską. Czy zgodnie z założeniami centrum zaktywizuje ten rejon miasta? Za wcześnie jeszcze na takie deklaracje. Na razie ruszają powoli prace, zaś ostateczne wyroki będzie można wydać, kiedy za dwa lata centrum otworzy swoje podwoje.


Dane techniczne:

 • Inwestycja: Centrum handlowo-biurowe Plac Unii, ul. Puławska 2
 • Inwestor: BBI Development NFI, Warszawa, ul. Emilii Plater/ Librecht&Wood polska Sp. z o.o., Batory Office Building, Warszawa, Al. Jerozolimskie 212a
 • Projektant: Autorska Pracownia Architektury Kuryłowicz & Associates Sp. z o.o., Warszawa, ul. Berezyńska 25
 • Powierzchnia użytkowa: ok. 90 000 m2
 • Powierzchnia handlowa: 16 000 m2
 • Konstrukcja: szkielet żelbetowy
 • Miejsca parkingowe: ok. 800 sztuk
 • Ilość kondygnacji: 6-23, podpiwniczenie (4 kondygnacje)
 • Terminy realizacji: 2010 – 2013r.
   

Zdjęcia Plac Unii Lubelskiej: Centrum biurowo-handlowe | Warszawa:

Centrum biurowo-handlowe nowe inwestycje w Warszawie
Inwestycje budowlane projektu APA Kuryłowicz&Associates
Inwestycje komercyjne w Warszawie
Zagospodarowanie Placu Unii Lubelskiej w Warszawie
Inwestycje planowane na Placu Unii Lubelskiej w Warszawie

 

« powrót do listyINFO-INWEST M.Leśniak i Wspólnicy spółka jawna Inwestycje budowlane - nowe i planowane. © 1994-2013
Regulamin| Polityka cookies

budoskop.pl | Budownictwo w zbliżeniu