Ze świata budownictwa

MBB s.c.- Autoryzowany dystrybutor firmy REEL TECH

06/06/2018

www.mbb.pl


Lifty (wciągarki) to najnowocześniejsze rozwiązania techniczne do opuszczania i podnoszenia oświetlenia, dekoracji oraz banerów reklamowych zawieszonych w wysokich obiektach. Zostały zaprojektowane i wykonane w celu ich wymiany, naprawy oraz konserwacji. Firma MBB zajmuje się sprzedażą tych urządzeń w Polsce od 2003 roku. Początkowo były to urządzenia firmy Panasonic, natomiast od roku 2011 są to produkty firmy REEL TECH. Oferujemy również doradztwo techniczne w zakresie instalacji i obsługi.

 

Lifty (wciągarki) firmy Reel Tech to zaawansowane technicznie lecz proste w obsłudze urządzenia. Wciągarki do oświetlenia Reel Tech zaprojektowane zostały z myślą o bezpieczeństwie i wygodzie podczas dokonywania konserwacji oświetlenia, dekoracji i banerów reklamowych). Urządzenia te znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie oświetlenie znajduje się na tyle wysoko, by do jego konserwacji niezbędny był podnośnik lub rusztowanie. Wciągarki skracają czas potrzebny na przeprowadzanie wszystkich czynności konserwacyjnych oraz wykluczają niebezpieczeństwo wynikające z przeprowadzania prac na wysokości. Innowacyjność wciągarek polega również na możliwości opuszczenia ciężkiego żyrandola / banera reklamowego do poziomu podłogi przy użyciu pilota lub włącznika na ścianie. Do przeprowadzenia całej operacji są dopuszczone nie tylko osoby specjalnie do tego przeszkolone, ale również użytkownicy, którzy wcześniej zaznajomili się z instrukcją i samym urządzeniem. Ze względów bezpieczeństwa w momencie rozpoczęcia opuszczania obwody elektryczne oświetlenia zostają rozłączone. Szeroka gama wciągarek zapewnia możliwość opuszczania i podnoszenia oświetlenia, dekoracji lub banerów reklamowych charakteryzujących się poniższymi parametrami:

 • udźwig od 1 kg do 500 kg
 • zakres pracy do 30 m
 • wysokość opuszczania może być zaprogramowana i po jej osiągnięciu wciągarka zatrzyma się automatycznie
 • opcjonalnie istnieje możliwość opuszczania do 60 m (zastosowanie dwóch wciągarek 2x30m.)

  

Nowością jest możliwość opuszczania synchronicznego 2 lub 3 wciągarek (opcja dotyczy wybranych typów wciągarek).

 

       

Sterowanie odbywa się za pośrednictwem przełącznika na ścianie lub  pilota. Każda wciągarka ma wbudowany odbiornik fal radiowych z nadanym unikalnym adresem (kodem). Przy pomocy pilota możliwe jest sterownie do 4,000 urządzeń indywidualnie lub zaprogramowanie sterowania 4 grupami, sekcjami(dowolna konfiguracja układu i liczby) wciągarek. Pilotem możemy włączać/wyłączać zasilanie oświetlenia, opuszczać/podnosić (zawieszony element) oraz programować wysokość opuszczania. Pilot ma zasięg działania do 100m.

 

Oszczędność kosztów


Wciągarki Reel Tech redukują koszty związane z:

 

 • wynajęciem specjalistycznej obsługi (osoby uprawnione do prac na wysokościach),
 • wynajęciem odpowiedniego sprzętu, niezbędnego przy tego typu pracach (rusztowania, podnośniki),
 • ubezpieczeniem pracowników,
 • transportem sprzętu,
 • zakupem odpowiednich narzędzi pracy (np. wielostopniowe drabiny przystosowane do ustawienia w nietypowych miejscach, np. na klatce schodowej).

 

Brak przerw w pracy

 

Czas potrzebny na wymianę / konserwację oświetlenia został zredukowany do minimum, cała operacja może być dokonana w ciągu kilku / kilkunastu minut. Jest to szczególnie istotne w sytuacji, gdy operacja wymiany oświetlenia równoznaczna jest z ograniczeniem dostępu do obiektu.

 

Bezpieczeństo

 

Wciągarki Reel Tech mogą być sterowane za pomocą bezprzewodowego pilota, lub przycisku na ścianie. W chwili rozpoczęcia opuszczania wciągarki, automatycznie zostaje odłączone zasilanie elektryczne oświetlenia, dzięki czemu nie istnieje żadne ryzyko porażenia prądem. Wysokość opuszczania może zostać zaprogramowana wcześniej, a po jej osiągnięciu wciągarka zatrzyma się w sposób automatyczny na wymaganym poziomie. Wszelkie prace związane z wymianą / konserwacją oświetlenia przeprowadzane są na poziomie podłogi. Wszystkie urządzenia w ofercie Reel Tech posiadają certyfikat bezpieczeństwa i jakości TÜV. Każda wciągarka jest wykonana zgodnie z normą IP54.

 

Oszczędność energii


Za pomocą pilota możliwe jest włączenie / wyłączenie poszczególnych grup oświetleniowych, jak również pojedynczych świateł.
 

Praca synchroniczna

 

 

Wybrane modele wciągarek są dostępna również w wersji synchronicznej.
Modele synchroniczne są dedykowane do długich listew oświetleniowych, banerów reklamowych czy innych wielkogabarytowych rodzajów oświetlenia.

 

Oferta


Wciągarki w zależności od modelu, oferują zakres udźwigu od 1 do 500 kg oraz wysokość opuszczania
do 30m (pojedyncza wciągarka), a nawet do 60m (Twin-Set).

Istnieje możliwość wyboru wciągarek wyposażonych w jeden (Standard) lub więcej obwodów (Multicontact). Dzięki temu, szczególnie w przypadku większych żyrandoli, można zapalić tylko część oświetlenia.
Dostępne są również specjalne modele do pracy synchronicznej (2 wciągarki sterowane za pomocą pilota, lub 3 – za pomocą przycisku na ścianie), przeznaczone do obsługi długich listew świetlnych i banerów reklamowych. Modele synchroniczne sprawdzają się w aplikacjach, gdzie istotne jest zachowanie dokładnie tej samej prędkości opuszczania wciągarek.
W ofercie znajduje się również specjalny model wciągarki, który
przeznaczony jest zarówno do pomieszczeń biurowych, jak i szpitali. Jego zastosowanie pozwala na opuszczenie zestawu 4 gniazd zasilania (Power Zoom). Jest to rozwiązanie pozwalające na uniknięcie stosowania przedłużaczy, których przewody mogą ulec splątaniu, i stanowią niebezpieczeństwo dla osób mających problemy z poruszaniem się.
Oferta obejmuje również cały szereg akcesoriów montażowych, w tym m.in. różnego rodzaju uchwyty zaprojektowane specjalnie do poszczególnych typów wciągarek, uchwyt z regulowaną wysokością montażu (przydatny w miejscach, gdzie wciągarka znajduje się np. nad sufitem podwieszanym, i konieczne jest dostosowanie jej wysokości mocowania); wymienne dolne końcówki montażowe (standardowym wyposażeniem jest hak umocowany w dolnej, ruchomej części wciągarki; możemy go zastąpić okrągłą lub kwadratową płytką montażowo–mocującą, której wymiary, jeżeli jest taka potrzeba, mogą zostać dostosowane do potrzeb klienta). Specjalny uchwyt Twin–Set pozwala na połączenie dwóch wciągarek, dzięki czemu można dwukrotnie zwiększyć maksymalną wysokość opuszczania (uchwyt pasuje tylko do najcięższych wciągarek z serii PFI).
Akcesoria maskujące znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie nie istnieje możliwość zamocowania wciągarki nad sufitem podwieszanym, lub też

wciągarka znajduje się nad sufitem podwieszanym, a istotne jest zakrycie otworu sufitowego. W pierwszym przypadku do wyboru jest aluminiowa tuba, która nasuwa się na wciągarkę (istnieje możliwość dobrania wymiarów i barwy tuby pod żądanie klienta), jeśli chodzi o drugie rozwiązanie, do dolnej części wciągarki należy przymocować okrągłą płytę maskującą. Pilot RCU służy do bezprzewodowej komunikacji z wciągarką. Częstotliwość pracy została dobrana w taki sposób, by niemożliwe było uruchomienie wciągarki w sposób przypadkowy za pomocą innego nadajnika fal radiowych. Pojedynczy pilot może obsłużyć do 999 wciągarek, za jego pomocą można przyporządkować wciągarki do maks. 4 grup. Zasięg pilota wynosi ok. 100 metrów, co jest przydatne na większych / wyższych obiektach.

 

 

Wciągarki firmy Reel Tech znajdują zastosowanie w halach produkcyjnych, targowych (wystawienniczych) i sportowych, teatrach, kinach, filharmoniach, muzeach, domach kultury, dyskotekach, klubach, urzędach publicznych, bankach, aulach uniwersyteckich, szkołach, centrach i domach handlowych, dworcach lotniczych i kolejowych, hotelach, kościołach (budynkach sakralnych), budynkach zabytkowych (pałace, dworki), oraz jak najbardziej w domach prywatnych(mieszkalnych).

Rotorlift

Wciągarki do łatwego montażu i obracania podwieszonych elementów m.in. banerów reklamowych czy dekoracji.

 
Waga podwieszonego elementu od 10kg do 440kg. Możliwość opuszczania do 30m. Łatwy montaż i szybka wymiana podwieszonych elementów. Od sufitu do podłogi bez podnośnika.

 

Bezpieczeństwo, certyfikacja


Wciągarki Reel Tech to urządzenia nie wymagające żadnej konserwacji. Jakość urządzeń została sprawdzona zgodnie z certyfikacją TÜV-Austria. Zgodnie z przepisami budowlanymi, urządzenia zostały przystosowane do montażu za pomocą dwóch niezależnych punktów mocujących. Hamulec bezpieczeństwa, utrzymujący dolną, ruchomą część wciągarki stanowi dodatkowe zabezpieczenie. Szczęki hamulca pozostają zaciśnięte nawet w przypadku zaniku napięcia w instalacji, i zostają odciągnięte tylko na czas pracy wciągarki. Wciągarki Reel Tech posiadają szereg certyfikatów gwarantujących jakość wykonania oraz bezpieczeństwo pracy. Do najważniejszych certyfikatów należą:

 • TÜV-SÜD
 • ISO 14001:2004
 • ISO 9001:2008

 

 

MBB s.c.- Autoryzowany Dystrybutor firmy REEL TECH

 

00-728 Warszawa
ul. Kierbedzia 4

 

tel. (22) 8401554

 

 

Zdjęcia

powrótUnikalne cechy INFO-INWEST

Przekonaj się, że rejestracja w INFOINWEST to wymierne korzyści dla Ciebie:

NASI PARTNERZY

budoskop.pl - portal budowlany         archiport.co.uk - portal o polskiej architekturze         pracownia eventow - spotkania dla braży budowlanej