Ze świata budownictwa

Akademik LivinnX Kraków otwarty!

18/09/2019

LivinnX Kraków – jeden z najnowocześniejszych akademików w Polsce został otwarty! Do obiektu zlokalizowanego przy ul. Romanowicza 4 w Krakowie mogą wprowadzać się już pierwsi studenci. Do ich dyspozycji jest 290 jednostek mieszkalnych oraz aż 2000 m kw. udogodnień. Nadal można dokonywać rezerwacji miejsc i dołączyć do społeczności LivinnX!


Akademik LivinnX Kraków powstał ramach odrestaurowania budynku po dawnych zakładach Telpod przy ul. Romanowicza 4 w Krakowie. Obiekt oferuje 710 łóżek dostępnych w 290 jednostkach mieszkalnych o różnej konfiguracji (1-, 2-, 3- i 4-osobowych). Każda z nich jest w pełni umeblowana i posiada strefę dzienną połączoną z aneksem kuchennym, przestrzeń sypialnianą oraz łazienkę.


Akademik LivinnX Kraków otwarty! zdj. 1

fot: Golub GetHouse


Poza jednostkami mieszkalnymi, zlokalizowanymi na sześciu kondygnacjach budynku, w akademiku LivinnX Kraków zaaranżowano także liczne udogodnienia, zajmujące aż 2000 m kw. powierzchni obiektu. Do dyspozycji mieszkańców przeznaczono m.in. specjalnie zaaranżowane strefy nauki i rozrywki, dużą wspólną kuchnię, całodobową siłownię, saunę, pokój do jogi, ściankę wspinaczkową, pracownię artystyczną, a nawet taras z jacuzzi zlokalizowany na dachu budynku. Na poziomie -1 znajdują się z kolei pralnia i rowerownia. Na terenie obiektu nie zabraknie także ogólnodostępnych przestrzeni, takich jak sklep spożywczy Lewiatan, restauracja Mr. Pancake, kawiarnia czy drogeria. Na wzór międzynarodowych kampusów, akademik nadzorowany jest całodobową telewizją CCTV. 24 godziny na dobę czynna jest również recepcja i biuro ochrony.


– Naszym mieszkańcom oferujemy znacznie więcej, niż tylko przestrzeń do spania. LivinnX Kraków wyróżnia świetny design, wysoka jakość zastosowanych rozwiązań oraz mnóstwo udogodnień, z których mieszkańcy naszego akademika mogą korzystać do woli, bez żadnych dodatkowych opłat. Zrealizowaliśmy projekt, jakiego na polskim rynku jeszcze nie było. Jestem przekonany, że LivinnX Kraków spełni oczekiwania wszystkich, nawet najbardziej wymagających mieszkańców – powiedział Jakub Bartos, Head of Residential w Golub GetHouse. – Wszystkie prace prowadzone w ramach realizacji inwestycji przebiegały zgodnie z założonym harmonogramem, w efekcie czego mogliśmy powitać pierwszych studentów jeszcze przed rozpoczęciem roku akademickiego – dodał.


Dzięki dogodnej lokalizacji, akademik jest dobrze skomunikowany z najważniejszymi szkołami wyższymi na terenie Krakowa. Sąsiedztwo Starego Miasta oraz dzielnicy Kazimierz zapewnia z kolei dostęp do infrastruktury kulturalno-usługowej, takiej jak: muzea, galerie sztuki, kluby, restauracje oraz Bulwary Wiślane.


Za projekt przebudowy budynku Telpod odpowiada renomowana krakowska pracownia architektoniczna IMB Asymetria, a generalnym wykonawcą inwestycji jest UNIBEP S.A. Akademik zrealizował Golub GetHouse we współpracy z amerykańską firmą CA Ventures International.

Zdjęcia

Akademik LivinnX Kraków otwarty! zdj. 2
Akademik LivinnX Kraków otwarty! zdj. 3
Akademik LivinnX Kraków otwarty! zdj. 4
Akademik LivinnX Kraków otwarty! zdj. 5
Akademik LivinnX Kraków otwarty! zdj. 6
Akademik LivinnX Kraków otwarty! zdj. 7
Akademik LivinnX Kraków otwarty! zdj. 8
Akademik LivinnX Kraków otwarty! zdj. 9
Akademik LivinnX Kraków otwarty! zdj. 10
Akademik LivinnX Kraków otwarty! zdj. 11
Akademik LivinnX Kraków otwarty! zdj. 12
Akademik LivinnX Kraków otwarty! zdj. 13
Akademik LivinnX Kraków otwarty! zdj. 14
Akademik LivinnX Kraków otwarty! zdj. 15
Akademik LivinnX Kraków otwarty! zdj. 16
Akademik LivinnX Kraków otwarty! zdj. 17
Akademik LivinnX Kraków otwarty! zdj. 18
Akademik LivinnX Kraków otwarty! zdj. 19

powrótUnikalne cechy INFO-INWEST

Przekonaj się, że rejestracja w INFOINWEST to wymierne korzyści dla Ciebie:

NASI PARTNERZY

budoskop.pl - portal budowlany         archiport.co.uk - portal o polskiej architekturze         pracownia eventow - spotkania dla braży budowlanej