Ze świata budownictwa

WIELKA GALA „POLSKA PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ 2018”

29/06/2018

 

22 czerwca 2018 r. w Sangate Hotel Airport w Warszawie odbyła się WIELKA GALA „POLSKA PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ”, podczas której poznaliśmy Laureatów:

- jubileuszowej XV edycji  Plebiscytu „Orły Polskiej Przedsiębiorczości”,

- jubileuszowej X edycji  Plebiscytu „Orły Polskiego Samorządu”, 

- XI edycji konkursu „Orły Polskiego Budownictwa”,

- XI edycji konkursu „Perły Medycyny”,

- I edycji konkursu „Polskie Perły”.

Organizatorem ww. inicjatyw jest Ogólnopolska Federacja Przedsiębiorców i Pracodawców – Przedsiębiorcy.pl, Mazowieckie Zrzeszenie Handlu Przemysłu i Usług oraz Narodowy Instytut Rozwoju Przedsiębiorczości.

 

Wielką Galę otworzył Gospodarz Wieczoru Pan Robert Składowski – Prezes Federacji Przedsiębiorcy.pl, który powitał zebranych gości. W swoim wystąpieniu pogratulował obecnym ich sukcesów oraz podkreślił jak duże znaczenie na rozwój społeczno-gospodarczy ma przenikanie się trzech środowisk: przedsiębiorców, samorządowców i środowiska naukowego.  Słowa uznania i gratulacje Laureatom przekazali również Pan Janusz Piechociński – Wicepremier, Minister Gospodarki w latach 2012 - 2015, a obecnie Prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Polska-Azja oraz Pan Profesor Jacek Męcina z Konfederacji Lewiatan – reformator polskiego rynku pracy i prawa pracy. Galę w znakomity sposób poprowadzili Anna Dec i Krzysztof Ibisz.

Uroczystość wręczenia nagród rozpoczęła się od uhonorowania Laureatów Plebiscytu „Orły Polskiego Samorządu”. Zaszczytne statuetki wręczyli: Pan Tomasz Waźbiński – Dyrektor Narodowego Instytutu Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Lesław Wiatrowski – Wiceprezes Federacji Przedsiębiorcy.pl. Samorządy oraz włodarzy uhonorowano za innowacyjne i prorozwojowe działania inwestycyjne oraz pozyskiwanie środków zewnętrznych w zakresie ochrony środowiska, działań proekologicznych, infrastruktury technicznej a także edukacji, kultury i sportu, polityki prorodzinnej. Kolejnymi nagrodzonymi byli Laureaci Plebiscytu „Orły Polskiej Przedsiębiorczości”, których doceniono za nowoczesne produkty, usługi, technologie i zarządzanie w oparciu o najwyższe standardy organizacji pracy oraz przy pełnym poszanowaniu norm etyki biznesowej.

Do grona Laureatów dołączyły również firmy biorące udział w konkursie „Orły Polskiego Budownictwa” – projekcie z 11-letnią tradycją, w ramach którego nagradzane są przedsiębiorstwa tworzące nowoczesne budownictwo, oferujące produkty i usługi na wysokim poziomie.

Emocjom nie było końca. Po krótkiej przerwie o wręczenie nagród w konkursie „Polskie Perły” poproszono Pana Profesora Jacka Męcinę z Konfederacji Lewiatan oraz Pana Witolda Buczyńskiego – Członka Zarządu Mazowieckiego Zrzeszenia Handlu, Przemysłu i Usług. Statuetki wręczono tym podmiotom, które poprzez swoje osiągnięcia w zarządzaniu oraz wiarygodność w prowadzeniu działalności reprezentują ponadprzeciętny i godny naśladowania poziom. Wśród Laureatów znaleźli się nagrodzeni prestiżową statuetką ”Perła Medycyny”, która jest nagrodą znaną i cenioną w środowisku medycznym.

Część oficjalna zbliżała się powoli ku końcowi, jednakże zanim to nastąpiło na scenę poproszono Pana Janusza Piechocińskiego – Prezesa Izby Przemysłowo-Handlowej Polska-Azja oraz Pana Piotra Podgórskiego Wiceprezesa Federacji Przedsiębiorcy.pl, którzy wręczyli nagrody specjalne związane z jubileuszem Plebiscytów: „Orły Polskiego Samorządu” oraz „Orły Polskiej Przedsiębiorczości”.

W ramach Plebiscytu „Orły Polskiego Samorządu” przyznano tytuły: Powiat Dziesięciolecia, Gmina Dziesięciolecia, a także Najlepszy Wójt/ Burmistrz/ Prezydent Miasta Dziesięciolecia, natomiast w Plebiscycie „Orły Polskiej Przedsiębiorczości” przyznano nagrody „Firma 15-lecia” oraz „Menedżer  15-lecia”. Nagrody te podkreślają solidność, jakość oraz najwyższe standardy, którymi wyróżniają się dotychczasowi Laureaci, którzy wpisali się w historię Plebiscytów.

Honorowy tytuł Zasłużony dla Polskiego Samorządu otrzymały instytucje, które aktywnie i merytorycznie przez ostatnie lata wspierały Ogólnopolski Program Promocji Regionów Samorządowa Marka Roku. Nagrody wręczyli: Pan Robert Składowski – Prezes Ogólnopolskiej Federacji Przedsiębiorców i Pracodawców – Przedsiebiorcy.pl oraz Pan Andrzej Stępniewski – Przewodniczący Rady Programowej Ogólnopolskiej Federacji Przedsiębiorców i Pracodawców – Przedsiębiorcy.pl. Panowie wręczyli również dyplomy uznania dla Partnerów Gali:

- WROSYSTEM (Partner Startegiczny)

- TVP (Partner Medialny)

 

Po części oficjalnej nadszedł czas na zabawę, a goście bawili się przy muzyce gwiazd wieczoru: Andrzeja Rybińskiego oraz Mateusza Mijala.

Podczas wieczoru przeprowadzona została również licytacja na rzecz Fundacji LATAWIEC, której celem jest utworzenie Specjalnej Szkoły Podstawowej dla dzieci z autyzmem. Do wylicytowania była piłka z podpisami naszych piłkarzy oraz koszulki również przez nich podpisane. Dzięki licytacji udało się zebrać kwotę, która choć w niewielkim stopniu uczyni szkołę miejscem, w którym każde dziecko poczuje się kimś ważnym i wyjątkowym, a rodzice znajdą zrozumienie, pomoc i wsparcie.

Informacja na temat Laureatów dostępna na stronach poszczególnych projektów: www.perlymedycyny.pl, www.orlybudownictwa.pl, www.firmaroku.pl, www.samorzady.org.pl, www.polskieperly.pl

LAUREACI PLEBISCYTU

ORŁY POLSKIEGO SAMORZĄDU 2018

Gmina Roku 2018 (poziom ogólnopolski)

  • Miasto Rzeszów - gmina miejska
  • Gmina Brzeg Dolny - gmina miejsko-wiejska
  • Gmina Dobrzyca - gmina miejsko-wiejska
  • Gmina Ropczyce - gmina miejsko-wiejska
  • Gmina Twardogóra - gmina miejsko-wiejska
  • Gmina Czarnocin - gmina wiejska
  • Gmina Jerzmanowa - gmina wiejska
  • Gmina Osielsko - gmina wiejska
  • Gmina Zabierzów - gmina wiejska

Gmina Atrakcyjna Turystycznie 2018

  • Kurort Lądek-Zdrój                      

Najlepszy Wójt / Burmistrz / Prezydent Miasta Roku 2018

  • Najlepszy Prezydent Miasta Roku 2018 - Tadeusz Ferenc - Prezydent Miasta Rzeszowa
  • Najlepszy Burmistrz Roku 2018 - Stanisław Jastrzębski - Burmistrz Gminy Brzeg Dolny
  • Najlepszy Burmistrz Roku 2018 - Roman Kaczmarczyk - Burmistrz Lądka-Zdroju
  • Najlepszy Burmistrz Roku 2018 - Robert Lewandowski - Burmistrz Gminy Żmigród
  • Najlepszy Burmistrz Roku 2018 - Jarosław Pietrzak - Burmistrz Gminy Dobrzyca
  • Najlepszy Burmistrz Roku 2018 - Zbigniew Potyrała - Burmistrz Gminy Twardogóra
  • Najlepszy Wójt Roku 2018 - Wojciech Sypniewski - Wójt Gminy Osielsk

Gmina Roku (poziom regionalny)

  • Podlaska Gmina Roku 2018 - Miasto Grajewo - gmina miejska
  • Dolnośląska Gmina Roku 2018 - Gmina Żmigród - gmina miejsko-wiejska
  • Mazowiecka Gmina Roku 2018 - Gmina Łyse - gmina wiejska
  • Wielkopolska Gmina Roku 2018 - Gmina Kawęczyn - gmina wiejska
  • Wielkopolska Gmina Roku 2018 - Gmina Kwilcz - gmina wiejska

NAGRODY SPECJALNE

Powiat 10-lecia

  • Powiat 10-lecia - Powiat Warszawski Zachodni

Gmina 10-lecia

  • Gmina 10-lecia - Gmina Błonie
  • Gmina 10-lecia - Gmina Grabów
  • Gmina 10-lecia - Gmina Miasta Wejherowa
  • Gmina 10-lecia - Gmina Narewka
  • Gmina 10-lecia - Gmina Siedlce
  • Gmina 10-lecia - Gmina Świdnica
  • Gmina 10-lecia - Gmina Wilkowice
  • Gmina 10-lecia - Gmina Zakrzew
  • Gmina 10-lecia - Miasto Kostrzyn nad Odrą

Najlepszy Wójt / Burmistrz / Prezydent Miasta 10-lecia

  • Najlepszy Wójt 10-lecia - Maria Jolanta Batycka-Wąsik - Wójt Gminy Lesznowola
  • Najlepszy Wójt 10-lecia - Sławomir Białkowski - Wójt Gminy Zakrzew
  • Najlepszy Wójt 10-lecia - Grzegorz Czapla - Wójt Gminy Ożarowice
  • Najlepszy Prezydent Miasta 10-lecia - Krzysztof Hildebrandt - Prezydent Miasta Wejherowa
  • Najlepszy Wójt 10-lecia - Adam Jaskulski - Wójt Gminy Świdnica
  • Najlepszy Wójt 10-lecia - Marek Kiwit - Wójt Gminy Ciechanów
  • Najlepszy Burmistrz 10-lecia - Andrzej Ludwik Kunt - Burmistrz Kostrzyna nad Odrą
  • Najlepszy Wójt 10-lecia - Mieczysław Rączka - Wójt Gminy Wilkowice
  • Najlepszy Burmistrz 10-lecia - Zenon Reszka - Burmistrz Błonia

 

LAUREACI PLEBISCYTU

ORŁY POLSKIEJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2018

 

Firma Roku

  • ENVIO GROUP POLAND Sp. z o.o. Sp.K.

Firma Roku w kategorii Transport Spedycja Logistyka

  • KUŹNIA SUŁKOWICE Spółka Akcyjna

Firma Roku w kategorii Przemysł Metalowy

  • MARCHEWKA Schody-Podłogi-Wnętrza Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka Komandytowa

Firma Roku w kategorii Wyposażenie Wnętrz

  • Poznańska Hodowla Roślin Spółka z o.o.

Firma Roku w kategorii Działalność na rzecz rolnictwa

  • Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Łęczna spółka z o.o.

Firma Roku w kategorii Usługi dla ludności

  • Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe i Handlowe „AGROBEX” Sp z o.o.

Firma Roku w kategorii Usługi Budowlane

  • TEMIS & SPAWMET

Firma Roku w kategorii Producent i Dystrybutor Gazów Medycznych i Technicznych

  • TOWER INVESTMENTS Spółka Akcyjna

Firma Roku w kategorii Usługi Deweloperskie

NAGRODY SPECJALNE

Menedżer 15-lecia Polskiej Przedsiębiorczości

  • Wacław Biegaj - Właściciel

Prywatne Przedsiębiorstwo Przerobu Kamienia Budowlanego „PRODMAR” Wacław Biegaj

  • Krzysztof Brzeźniak - Wice-Prezes

Depenbrock Polska Sp. z o.o. Sp. k.

  • Lech Chodkowski - Prezes Zarządu                                   

Mazowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa

  • Tomasz Chrobrowski - Prokurent

„SOFT ELEKTRONIK” Sp. z o.o.

  • Wiesław Gembiak - Dyrektor Naczelny

GEMBIAK - MIKSTACKI Sp. J.

  • Grzegorz Głasek - Prezes Zarządu

SPS CONSTRUCTION Sp. z o.o.

  • Bogdan Hadała - Prezes Zarządu

EXPRES-KONKURENT spólka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.

  • Mirosław Mikołajewski - Prezes Zarządu

PUNTO PRUSZYŃSKI Sp. z o.o.

  • Artur Mucha - Prezes Zarządu

POLSLING Sp. z o.o.

  • Zygmunt Pucharski - Prezes Zarządu

Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane BUDECON S.A.

  • Janusz Sobieraj - Prezes Zarządu

„KORPORACJA RADEX” S.A.

Firma 15-lecia Polskiej Przedsiębiorczości

  • Centrum Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Sp. z o.o.
  • Depenbrock Polska Sp. z o.o. Sp. k.
  • DTM Sp.J. Arleta Kuczewska, Tadeusz Olchawski
  • EXPRES-KONKURENT spólka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
  • GEMBIAK - MIKSTACKI Sp. J.
  • Grupa KON-PLAST Sp. z o.o. Sp.K.
  • Grupa PETECKI
  • Jadar Sp. z o.o.
  • Klamal Sp. z o.o.
  • Prywatne Przedsiębiorstwo Przerobu Kamienia Budowlanego „PRODMAR” Wacław Biegaj
  • Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane „GWARANT” Eugeniusz Zieliński
  • Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane BUDECON S.A.
  • PUNTO PRUSZYŃSKI Sp. z o.o.
  • Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Bemowo-Włochy
  • „SOFT ELEKTRONIK” Sp. z o.o.
  • SPS CONSTRUCTION Sp. z o.o.
  • Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii im. Eugenii i Janusza Zeylandów

Wybitna Placówka Medyczna

  • Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym
  • Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 w Lublinie
  • Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi

Zasłużony dla Polskiej Przedsiębiorczości

  • Bogumił Banaś - Prezes Zarządu, KUŹNIA SUŁKOWICE Spółka Akcyjna
  • Skajewski Tadeusz - Właściciel, TEMIS & SPAWMET
  • VBW Engineering sp. z o.o.

LAUREACI KONKURSU

ORŁY POLSKIEGO BUDOWNICTWA 2018

 

  • „BRAT-BUD” P.P.H.U. Krzysztof Półbrat

Budownictwo Komercyjne, Sportowe i Użyteczności Publicznej

  • EXPRES-KONKURENT spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.

Generalny Wykonawca

  • Jadar Sp. z o.o.

Producenci Materiałów Budowlanych

  • KONSPROJEKT Sp. z o.o.

Inwestor Inwestycja

  • L&S HOMES Sp. z o.o.

Usługi Deweloperskie

  • Majster Atlas Kujawy P. Świec Spółka Jawna

Usługi Deweloperskie

  • „MASTER” Emil Borys Spółka Jawna

Generalny Wykonawca

  • MYONI GROUP

Usługi Deweloperskie

  • Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane BUDECON S.A.

Generalny Wykonawca

  • Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane BUDECON S.A.

Budownictwo Przemysłowe i Specjalistyczne

 

LAUREACI KONKURSU

POLSKIE PERŁY 2018

 

Perła Budownictwa

  • Jadar Sp. z o.o.
  • KORPORACJA RADEX S.A.
  • MARCHEWKA Schody Podłogi Wnętrza Sp. z o.o. S.K.
  • Mazowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa
  • Przedsiębiorstwo Wielobranżowe TECHBUD Cydzik, Żuchowski Spółka Jawna
  • PUNTO PRUSZYŃSKI Sp. z o.o.
  • Zakład Budowlany „SIEMASZKO”

Perła Ekologii

  • Przedsiębiorstwo Usługowe „HETMAN” Sp. z o.o.
  • Zakład Wodociągów i Kanalizacji „WIK” Sp. z o.o.

Perła Rynku

  • Apartamenty Park Sp. z o.o.
  • Baslighting Sp. z o.o.
  • DTM Sp.J. Arleta Kuczewska, Tadeusz Olchawski
  • Grupa KON-PLAST Sp. z o.o. Sp.K.
  • Grupa PETECKI

Perła Rynku Kolejowego

  • Zakład Usług Taborowych „REMTRAK” Sp. z o.o.

Perła Rynku Poligraficznego

  • AMK Group Rękawek, Kondraciuk Sp.J.

Perła Rynku Spożywczego

  • Piekarnia WACYN Ewa Brzezińska, Andrzej Karczewski
  • Spółdzielnia Pracy „MUSZYNIANKA”

Perła Rynku Ubezpieczeń

  • Supra Brokers S.A.

Perła Rynku Zarządzania Nieruchomościami

  • Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy

Perła Spółdzielczości

  • Młodzieżowa Spółdzielnia Mieszkaniowa w Toruniu
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa „ROW”
  • Warszawska Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa „Chomiczówka”

Perła Wellness&SPA

  • Z-Hotel**** Business & SPA w Otwocku

Perła Medycyny

  • COPERNICUS Podmiot Leczniczy Sp. z o.o.

w kategorii: Szpitale publiczne (Spółki) - powyżej 400 łóżek

  • Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej w Ostródzie Spółka Akcyjna

w kategorii: Szpitale publiczne (Spółki) - poniżej 400 łóżek

  • Janusz Boniecki - Prezes Zarządu - Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej w Ostródzie Spółka Akcyjna

w kategorii: Menedżer

  • Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Powiatowy im. E. Biernackiego w Opocznie

w kategorii: Projekt

  • Edyta Wcisło - Zastępca Dyrektora ds. Administracyjnych, Jakości i Marketingu, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Powiatowy im. E. Biernackiego w Opocznie

w kategorii: Menedżer

  • Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Puławach

w kategorii: Projekt

  • SP ZOZ Szpital Specjalistyczny MSWiA w Głuchołazach im. św. Jana Pawła II

w kategorii: Wydarzenie w branży medycznej

  • Specjalistyczne Centrum Medyczne S.A. w Polanicy-Zdroju

w kategorii: Innowacyjność i nowoczesne technologie w medycynie

  • Supra Brokers S.A.

w kategorii: Usługi dla sektora medycznego

  • Szpital Grochowski im. dr. med. Rafała Masztaka Sp. z o.o.

w kategorii: Szpitale publiczne (Spółki) - poniżej 400 łóżek

  • Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach

w kategorii: Szpitale publiczne (SPZOZ) - powyżej 400 łóżek

  • Adam Szałanda - Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach

w kategorii: Menedżer

  • Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Zielonej Górze

w kategorii: Ratownictwo medyczne i transport sanitarny

  • Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu SP ZOZ

w kategorii: Innowacyjność i nowoczesne technologie w medycynie

 

 

 

 

Zdjęcia

powrót



Unikalne cechy INFO-INWEST

Przekonaj się, że rejestracja w INFOINWEST to wymierne korzyści dla Ciebie:

NASI PARTNERZY

budoskop.pl - portal budowlany         archiport.co.uk - portal o polskiej architekturze         pracownia eventow - spotkania dla braży budowlanej