Ze świata budownictwa

Podsumowanie konferencji - Dach Elewacje i Fasady 2017

21/11/2017

Warsztat Profesjonalisty w teorii i praktyce. Podsumowanie konferencji -  Dach Elewacje i Fasady 2017 wyzwaniem architekta, projektanta, inwestora, wykonawcy. Doświadczeni prelegenci, ważne tematy i aktywni słuchacze.

Na przestrzeni kilku miesięcy 2017 roku wydawnictwo Info-Inwest zrealizowało cykl konferencji pt. ‘Dach, Fasady i Elewacje’ – wyzwaniem architekta, inwestora, wykonawcy. Tegoroczne spotkania odbyły się w Białystoku, Krakowie, Gdańsku, Warszawie i Rzeszowie. Dachy , elewacje i fasady to istotne elementy budownictwa, najbardziej wyeksponowane, decydujące o charakterze i wyglądzie, ale również o funkcjonalności i energooszczędności budynków. Podczas wydarzeń gościliśmy ekspertów, którzy na konkretnych przypadkach analizowali błędy popełnione na różnych etapach realizacji projektów, oraz rozwiązania dla omówionych potknięć. Cały cykl spotkań ‘Dach, Fasady i Elewacje’ był objęty patronatem merytorycznym przez Stowarzyszenie Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad DAFA oraz Polski Instytut Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej. Eksperci z tych organizacji przedstawili nam wytyczne do projektowania i wykonania lekkich metalowych obudów ścian i dachów, przykłady z budowy błędów projektowych i wykonawczych zachowania szczelności powłok zewnętrznych budynków, a także możliwości naturalnego i energooszczędnego doświetlania dużych obiektów.

W programie nie mogło zabraknąć informacji o rozwiązaniach materiałowych. Rzeczowe wykłady na temat właściwości i parametrów technicznych pap w zależności od ich zastosowania wygłosił reprezentant firmy Izobud – polski producent materiałów hydroizolacyjnych. Prelegenci kładli duży nacisk na energooszczędność, jakość i estetykę prezentowanych produktów. Podczas wszystkich spotkań towarzyszyły nam rozwiązania firm: Aluron – multisystemowego producenta i dostawcy rozwiązań aluminiowych dla każdego segmentu rynku stolarki okiennej i Saint- Gobain SWISSPACER – producenta ciepłych ramek dystansowych do szyb zespolonych. Zagadnieniom termoizolacji w formie płyt warstwowych Quad Core Kingspan oraz wyrobów z pianki poliuretanowej PUR i PIR firmy Recticel Izolacje, szczegółowo przyjrzeliśmy się podczas konferencji w Rzeszowie. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również tematyka bezpiecznych i energooszczędnych systemów doświetlenia poprzez okna dachowe.

Podczas spotkania w Krakowie o inspirujących i nowoczesnych rozwiązaniach stosowanych w architekturze opowiedział przedstawiciel firmy Fakro. W dobie kurczącej się w przestrzeni miejskiej przestrzeni biologicznie czynnej na spotkaniach nie mogliśmy pominąć kwestii odpowiedzialnego projektowania dachów zielonych i użytkowych. O membranach EPDM i specjalistycznych systemach stosowanych przy wykonywaniu tego typu pokryć dachowych opowiedzieli prelegenci z firm zajmujących się tą dziedziną. W Białymstoku i Krakowie wykład wygłosiła firma Nordic Waterproofing, w Gdańsku- CARLISLE® CM, a w Rzeszowie- Nophadrain Polska. Podczas warszawskiej i rzeszowskiej edycji ekspert z firmy Protektorwerk Florenz Maisch przybliżył nam temat profili dla fasad i ochrony elewacji. Produkowane przez firmę profile budowlane mają szerokie zastosowanie zarówno podczas obróbek tynkarskich, jak i precyzyjnego rozgraniczania płyt elewacyjnych. W Gdańsku reprezentacja firmy Axalta opowiedziała o fuzji kolorów i trwałości nowej kolekcji farb architektonicznych ICONICA. Inspirująca seria farb proszkowych, odpornych na światło UV i działanie warunków atmosferycznych, została podzielona na 4 grupy tematyczne: Eden Garden, Energy Manifesto, Arty Fusion i Techno Precious. W Warszawie firma Croswood pokazała możliwości wykorzystania desek kompozytowych Resysta składających się m.in. z łuski ryżowej, oleju mineralnego i soli. Firma oferuje szeroką gamę kolorystyczną systemów elewacyjnych, systemów tarasowych, a także elementów wyposażenia ogrodów. Nieodłącznym elementem całego cyklu spotkań były prelekcje dystrybutora programu Archicad – firmy WSC Szymanik. Przedstawiciele w sposób łatwy i przystępny zaprezentowali możliwości programu, ułatwiające szybkie i sprawne projektowanie nowoczesnych budynków w technologii BIM.

Konferencję w Warszawie patronatem honorowym objął Ośrodek Wdrożeń Ekonomiczno-Organizacyjnych Budownictwa PROMOCJA – Sekocenbud, natomiast spotkanie w Rzeszowie rzeszowski oddział Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa.

" Doświadczeni prelegenci, ważne tematy i aktywni słuchacze. Zintegrowanie branży budowlanej jest zawsze wyzwaniem, ale dzięki Państwa zaangażowaniu udało nam się to zrobić w sposób wyjątkowy ".

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Patronom, Partnerom i Słuchaczom za udział w konferencjach i zapraszamy serdecznie w kolejnym sezonie.

Zdjęcia

powrótUnikalne cechy INFO-INWEST

Przekonaj się, że rejestracja w INFOINWEST to wymierne korzyści dla Ciebie:
Na bieżąco

Na bieżąco

INFO-INWEST informuje z dużym wyprzedzeniem o planowanych obiektach, regularnie aktualizujemy informacje, na czas dostarczamy je Klientom. Dzięki temu tworzymy najlepszy informator o inwestycjach w Polsce.
Informacje

Informacje

Informacje INFO-INWEST dostępne są w serwisie On-Line z codziennymi powiadomieniami oraz w formie tygodniowych raportów w formatach MS Word, MS Excel lub Adobe PDF.
Pełna baza danych

Pełna baza danych

Serwis INFO-INWEST zawiera maksymalnie pełną bazę danych o inwestycjach budowlanych w Polsce. Dostarczamy informacje nie tylko o dużych, ale także o średnich i mniejszych obiektach.
22 lat doświadczenia

22 lat doświadczenia

Przez ponad 22 lat działalności wypracowaliśmy naprawdę skuteczne metody i kontakty pozwalające na monitorowanie polskiego rynku inwestycji budowlanych.
Największa baza inwestycji

Największa baza inwestycji

600 aktualizacji informacji tygodniowo 500 nowych inwestycji miesięcznie
22 385 inwestycji łącznie
22 081 uczestników inwestycji
Wszytskie obiekty

Wszytskie obiekty

Informacje o inwestycjach podzielone są tematycznie wg szczegółowego kryterium INFO-INWEST. Nasza klasyfikacja obejmuje ponad 250 rodzajów obiektów budowlanych.
Indywidualne podejście

Indywidualne podejście

Klienci sami wybierają m.in. rodzaj inwestycji, region, etap inwestycji czy formę ich otrzymywania. Tworzony jest w ten sposób produkt indywidualny, dokładnie odpowiadający wymaganiom zamawiającego.
Pliki bazodanowe

Pliki bazodanowe

Firmom posiadającym własne systemy zarządzania danymi o inwestycjach i ich uczestnikach np. typu CRM, oferujemy przygotowanie indywidualnych plików bazodanowych według specyfikacji Klienta.

NASI PARTNERZY

budoskop.pl - portal budowlany         archiport.co.uk - portal o polskiej architekturze         pracownia eventow - spotkania dla braży budowlanej