BEZPŁATNY NEWSLETTER:
WYBRANE INWESTYCJE - PEŁNE DANE,
NOWOŚCI ZE ŚWIATA BUDOWNICTWA I
ARCHITEKTURY.
Bezpłatny Newsletter powstał... więcej »
Zachęcamy do subskrypcji. więcej »
Aby zrezygnować z subskrypcji...więcej »
Bezpłatny Newsletter powstał jako narzędzie do dzielenia się z Państwem informacjami o:
► wybranych inwestycjach budowlanych
► nowościach ze świata budownictwa
► wydarzeniach ze świata architektury
Mamy nadzieję dostarczać interesujący, nieuciążliwi materiał, czekamy oczywiście na uwagi od Państwa.
SUBSKRYPCJA.
Aby zrezygnować z subskrypcji INFO-INWEST Newsletter, prosimy:
► kliknąć link kasujący dane z bazy, otrzymany w pierwszym mailu rejestracyjnym
lub
► wysłać maila z adresu, który ma być usunięty z bazy, w temacie prosimy wpisać "newsletter rezygnacja"
Najnowsze w dziale
Już na początku przyszłego roku Gdańsk, promując swoje nowe inwestycje, będzie mógł poszczycić się kolejnym, nietypowym i bardzo urokliwym obiektem. Tym razem będzie to kameralny hotel, który nawiązując do otaczającej go architektury stworzy nową jakość, bez niepotrzebnego wprowadzania urbanistycznego chaosu w centrum miasta.
Projekt hotelu roboczo zwanego „Krzywym” powstał w pracowni, która już jakiś czas temu w nietypowy sposób zaznaczyła swoją obecność w Trójmieście, w postaci sopockiego „Krzywego Domu”. Tym razem Pracownia Architektoniczna Szotyńscy swoim projektem ozdobi Gdańsk. Najważniejszym aspektem budowanego już obiektu jest jego idealne wpisanie w otoczenie. Ulica Grodzka leży w śródmieściu Gdańska, hotel zostanie zaś wpisany pomiędzy budynki Technikum Łączności i XIX – wieczne kamieniczki.

Krzywy Hotel | Gdańsk | Szotyńscy Pracownia Architektoniczna
Na działce tej znajdował się dawno temu zamek krzyżacki. Budowa nowoczesnego, agresywnie zaprojektowanego budynku zburzyłaby harmonię tego miejsca. Dlatego architekci zaprojektowali „ciepłą” elewację, która wykorzystuje głównie cegłę z niezbyt dużymi przeszkleniami. Elementem charakterystycznym są miękkie krawędzie, krzywe linie, które nadają architekturze elewacji lekko odrealniony charakter. Pracownia skorzystała ze sprawdzonych materiałów i wzorców, łącząc zgrabnym pomostem gdańską tradycję z architekturą wyłamującą się konwencjom. Fasada hotelu została delikatnie podzielona, co daje efekt przytulonych do siebie trzech kamieniczek. Wszystko jest utrzymane w ryzach, zaś nieregularne kształty nadają całej bryle delikatnej, ale na szczęście mało krzykliwej dynamiki. Drobne nawiązania do charakterystycznych dla Gdańska elementów barokowych, ostre, gotyckie wycięcia w narożnikach hotelu i czerwona cegła tworzą razem intrygujący wizualnie, stonowany budynek, który znakomicie wzbogaci centrum miasta. Warto zwrócić uwagę na stronę konstrukcyjną – hotel posadowiony jest na palach, ze względu na pokrzyżackie relikty. Projekt uwzględnia też studnię, która znajdzie się w budynku i umożliwi oglądanie reliktów po dawnej baszcie krzyżackiej.

Krzywy Hotel | Gdańsk | Szotyńscy Pracownia Architektoniczna
Aktualnie budynek już zaznaczył swoją obecność – trwa jego realizacja, są widoczne ściany, zaś zakończenie tej nowej inwestycji przewidziane jest na koniec 2010 roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już na początku 2011 w tym bardzo ciekawym obiekcie pojawią się pierwsi klienci.
Dane techniczne:
Wizualizacje Krzywy Hotel | Gdańsk | Szotyńscy Pracownia Architektoniczna:
INFO-INWEST Sp. z o. o. Inwestycje budowlane - nowe i planowane. Informacje o nowych inwestycjach budowlanych.
© 1994-2010 | Regulamin