Największa baza inwestycji w Polsce

Informacje o inwestycjach budowlanych

 

 

 

BEZPŁATNY NEWSLETTER:


WYBRANE INWESTYCJE - PEŁNE DANE,

  

NOWOŚCI ZE ŚWIATA BUDOWNICTWA I

 

ARCHITEKTURY.

 

 

""

O Newsletterze

Bezpłatny Newsletter powstał... więcej »

Zapisz się!

Zachęcamy do subskrypcji. więcej »

Rezygnacja

Aby zrezygnować z subskrypcji...więcej »

O Newsletterze

Bezpłatny Newsletter powstał jako narzędzie do dzielenia się z Państwem informacjami o:

wybranych inwestycjach budowlanych 

nowościach ze świata budownictwa

wydarzeniach ze świata architektury

Mamy nadzieję dostarczać interesujący, nieuciążliwi materiał, czekamy oczywiście na uwagi od Państwa.

Zapisz się!

SUBSKRYPCJA.

Rezygnacja

Aby zrezygnować z subskrypcji INFO-INWEST Newsletter, prosimy:

kliknąć link kasujący dane z bazy, otrzymany w pierwszym mailu rejestracyjnym

lub

wysłać maila z adresu, który ma być usunięty z bazy, w temacie prosimy wpisać  "newsletter rezygnacja"

 

Aktualności

 

Inwestycje budowlane » Inwestycje w zbliżeniu »Ze świata budownictwa »

 

 

 

Najnowsze w dziale

Inwestycje w zbliżeniu

Mennica Legacy Tower, Warszawa

Mennica Legacy Tower, Warszawa
Na pytanie, czy w Warszawie jest dość strzelistych biurowców, odpowiedź brzmi: nie. Potwierdza to kolejna inwestycja – Mennica Legacy Tower, której realizacja powinna ruszyć w najbliższych miesiącach. więcej »

Osiedle na Powiślu, Warszawa, ul. Solec

Osiedle na Powiślu, Warszawa, ul. Solec
Warszawskie Powiśle zawsze cieszyło się dużym zainteresowaniem, tak mieszkańców jak i deweloperów. Potwierdza to kolejna inwestycja zlokalizowana na Solcu. Projekt inwestycji przygotowała renomowana pracownia projektowa Kuryłowicz&Associates z Warszawy.. więcej »

Osiedle Baildomb, Katowice, ul. Złota

Osiedle Baildomb, Katowice, ul. Złota
Coś dla poszukujących funkcjonalnego miejsca do życia, które samo w sobie będzie niebanalnym dziełem sztuki. Budowany właśnie w sercu Katowic kompleks mieszkalny na pewno zwraca na siebie uwagę. Idea inwestycji nawiązuje do tradycji miejsca, w którym.. więcej »

Stara Cegielnia, Poznań

Stara Cegielnia, Poznań
Rynek mieszkaniowy kwitnie. Kolejne, nowe inwestycje świadczą o dużym popycie, ale także o tym, że funkcjonalna siermięga przeszła do historii i dzisiejsza propozycja rynku mieszkaniowego w dużej mierze przedstawia się bardzo efektownie. Przykładem jest.. więcej »

Leśne Tarasy, Kielce

Leśne Tarasy, Kielce
W 2016 roku rozpocznie się budowa nowej, ciekawej inwestycji mieszkaniowej w Kielcach. Jeśli ktoś ceni sobie kameralne, świetnie zaprojektowane i nowoczesne budynki, Leśne Tarasy są dla niego. więcej »

Kompleks biurowy Tensor, Gdańsk

Kompleks biurowy Tensor, Gdańsk
Nowe inwestycje biurowe Trójmiasta mają się bardzo dobrze. Powoli wpisuje się w nie także najnowsze dzieło spółki Euro Styl z Gdańska – kompleks Tensor. więcej »

Kompleks biurowy Skyliner, Warszawa

Kompleks biurowy Skyliner, Warszawa
Szklane domy mają się bardzo dobrze. Kolejny przykład – Skyliner na warszawskiej Woli. Wszystko, co związane jest z tym projektem – imponuje rozmachem. Także opóźnienia w realizacji. więcej »

Ratusz Marszałkowski, Kraków, Al. Pokoju

Ratusz Marszałkowski, Kraków, Al. Pokoju
Nowe spojrzenie na monumentalizm formy architektonicznej? Zwycięski projekt Ratusza Marszałkowskiego to przykład w jaki sposób poderwać potężną bryłę do lotu. więcej »

Kamienica Pod Pelikanem, Wrocław

Kamienica Pod Pelikanem, Wrocław
Sentyment, czy twarde, deweloperskie realia? W przyszłym roku ruszy budowa nowego budynku w miejscu dawnej kamienicy „Pod Pelikanem”. Pozostanie stara nazwa, ale i forma, dobrze korespondująca z otoczeniem. więcej »

Apartamenty Rękawka, Kraków, Rękawka 24

Apartamenty Rękawka, Kraków, Rękawka 24
Większość deweloperów boryka się z problemem połączenia kameralnego klimatu z dogodną lokalizacją inwestycji. Te pozornie wykluczające się założenia udało się zrealizować przy okazji ciekawej inwestycji w centrum Starego Pogórza. więcej »

Osiedle Bianco 2, Warszawa

Osiedle Bianco 2, Warszawa
Rynek inwestycji mieszkaniowych to nadal pole popisu deweloperów, którzy starają się skusić klientów coraz ciekawszymi projektami, zwracającymi uwagę już samą formą i niejednokrotnie bardzo wyszukanymi elementami architektonicznymi. Wśród tych ofert.. więcej »

Dune Resort, Mielno

Dune Resort, Mielno
Wakacje nad Bałtykiem? Tak, ale tylko w apartamentach Dune Resort w Mielnie, czyli jednej z bardziej ekskluzywnych lokalizacji nad morzem. więcej »
więcej »

Inwestycje w zbliżeniu

Rezydencja Warszawska, Piastów

24-09-2014

Podwarszawskie miejscowości nie chcą być gorsze od stolicy i także otwierają się na nowe inwestycje mieszkaniowe. Dobrym przykładem jest Rezydencja Warszawska, która może sobie zjednać zwolenników nieinwazyjną, przyjazną architekturą, dobrze korespondującą z klimatem Piastowa.

 

Rezydencja Warszawska | Piastów | Pracownia A1 Włodzimierz Kwieciński, Warszawa

 

Choć budynek ma trzy, pięciokondygnacyjne skrzydła, w których zmieści się aż 260 mieszkań, nie sprawia wrażenia molocha. Być może dzięki zastosowanym rozwiązaniom architektonicznym zyskuje bardziej przyjazny charakter. Zamiast typowych dla dzisiejszego budownictwa mariaży betonu i szkła, projekt Rezydencji nawiązuje do tradycji - zastosowano w nim min. dach mansardowy, na którym dodatkowo znajdzie się zieleń (tarasy). Także zrównoważenie elewacji przez zastosowanie innej kolorystyki parteru powoduje, że w połączeniu z dachem, obiekt nie sprawia wrażenia zbyt wysokiego. Ciekawym rozwiązaniem okazały się dwupłaszczyznowe okna zastosowane na poddaszu; nadają one statecznemu, tradycyjnemu dachowi większej dynamiki, pomijając już walory doświetleniowe pomieszczeń. Budynek tworzy zamkniętą całość z wewnętrznym patio, będącym jednocześnie dachem dla pasażu handlowego (poziom 0), który doświetlony będzie estetycznym, świetlikiem w kształcie piramidy, stanowiącej punkt centralny dziedzińca. Oprócz wewnętrznego pasażu, pomieszczenia handlowe i usługowe znajdą się także na zewnątrz, od strony ulicy Warszawskiej. Nie zapomniano też o podziemnym garażu. Do części mieszkalnej wchodzić się będzie za pośrednictwem pięciu klatek. Komunikację będą obsługiwać windy, skomunikowane z częścią garażową. Same mieszkania będą miały zróżnicowany metraż, od 23m/2 do 80m/2. Mieszkania będą miały połączenie światłowodowe z Internetem, co jednocześnie umożliwi zastosowanie rozwiązań związanych z inteligentnym zarządzaniem funkcjami domu. Na każdej kondygnacji znajdować się będą komórki lokatorskie.

 

Rezydencja Warszawska | Piastów | Pracownia A1 Włodzimierz Kwieciński, Warszawa


Inwestor zadbał o to, by obiekt jak najlepiej wtopił się w otoczenie. Niska zabudowa Piastowa nie stanowi w tym przypadku problemu, bo rozłożenie układu rezydencji doskonale wpisuje się w podmiejski, spokojny krajobraz. Dodatkowo zastosowanie takich elementów jak wieża zegarowa, stonowana ornamentyka elewacji i loggie powoduje zwiększenie poczucia „swojskości” i klimatu podwarszawskich kamienic.

 

Rezydencja Warszawska | Piastów | Pracownia A1 Włodzimierz Kwieciński, Warszawa


Aktualnie prowadzone są prace realizacyjne. Zakończenie zaplanowano na II kw. 2016 roku.

 

Dane techniczne:

 • Inwestycja: Rezydencja Warszawska, Piastów
 • Inwestor: LW Development, Warszawa
 • Projektant: Pracownia A1 Włodzimierz Kwieciński, Warszawa
 • Wykonawca: Ferryman Ryszard Kujawa Sp. Kom. Warszawa
 • Il. mieszkań: 260
 • Il. kondygnacji: 5
 • Konstrukcja: tradycyjna
 • Powierzchnia użytkowa: 16000m/2
 • Termin realizacji: II kw. 2016r.

Zdjęcia, Rezydencja Warszawska | Piastów:

 
 

« powrót do listyINFO-INWEST M.Leśniak i Wspólnicy spółka jawna Inwestycje budowlane - nowe i planowane. © 1994-2013
Regulamin| Polityka cookies

budoskop.pl | Budownictwo w zbliżeniu